Zürih tatili kendinizi farklı hissettirecek!

Zürih tatili kendinizi farklı hissettirecek!

Zürih,   İsviçre’nin en büyük kentidir. Kentin etrafını çevreleyen Zürih gölünden alan ismi manidardır.  Dünyanın finans anlamında bankacılık denince ilk akla gelen ülkelerden birisidir İsviçre. Zürih’te 19.yy olduğu gibi bugün de Avrupa’nın en büyük finans ve ticaret merkezlerinden birisidir. İsviçre’nin sadece finansal özellikleri değil, Dünya’da örnek gösterilen sayılı ülkeler arasındadır. İsviçre kozmopolit yapısıyla, insanların birbirlerine duydukları ahlak ve düzen, temizlik ve doğal güzellikleri İsviçre Zürih tatilinde kendinizi özel hissedecek nedenler arasında sadece bir kaçı… Açık bir vadi üzerinde yükselen Zürih, Limmat Nehri üzerine ve Zürih Nehri’nin ucuna yerleşmiş bir kenttir.,
zurih_resim
Normal ve ılıman iklim şartlarına sahip olan Zürih’te nem oranı oldukça düşüktür. Gündüz hava sıcaklıklarının 19-25 derece arasında değiştiği Mayıs, Haziran, Temmuz, Ağustos ve Eylül ayları, yılın en sıcak dönemleridir. Kış mevsiminde ise gündüz sıcaklıkları 2-7 derece arasında değişmektedir.
Nasıl Gidilir?

Air Berlin, TUIfly, SunExpress, Swiss Air, Pegasus Airlines, GermanSky Airlines, Condor, Türk Hava Yolları’nın Zürih’e direkt seferleri vardır. İstanbul’dan Zürih’e uçuş süresi yaklaşık 2 saat 55 dakikadır.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Yurtdışı Tatil

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir