Zeugma antik kentine kısa ziyaret!

Zeugma antik kentine kısa ziyaret!

Zeugma antik kenti MÖ. 300 civarlarında kurulmuştur. Gaziantep ilinde yer alan bu antik kent her yıl binlerce turisti kendine çekmektedir. Tatilin tadını burada çıkarabilir. Tarihe tanıklık edebilirsiniz. Gaziantep’in en çok turist çeken yeri Zeugma antik kenti sizleri bekliyor! Roma Döneminden kalma mozaiklerin bulunduğu bu antik kent gerçekten görülmeye değer. Bunun dışında Zeugma antik kentine ait bir de müze bulunmaktadır.
Zeugma
Bu müze dünyanın en büyük mozaik müzesi olarak bilinmektedir. Gaziantep’e gittiğiniz zaman mutlaka bu iki yeri görmelisiniz. Tarihin her şeyden önemli tutulduğu bu yer de inanılmaz güzel anlar yaşayabilirsiniz. Mozaik müzesi daha ilk gününde 3000 kişiyi karşılamıştır. Ülkemizde bu kadar güzel yerler varken gezmemek olmaz! Zeugma antik kenti ve mozaik müzesi hemen herkesin görmek istediği yerlerden biridir. Tatilinizi bu şehrin güzelliklerine ayırabilirsiniz.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Yurtiçi Tatil

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir