Yolculuk sırasında dikkat edilmesi gerekenler!

Yolculuk sırasında dikkat edilmesi gerekenler!

Tatilinize yolculuk yaparak başlayacağınız için aslında birçok şeye dikkat etmeniz gerekiyor. Sağlığınız ya da rahatınız açısından sorun çıkmasını istemiyorsanız bir kaç önlem alabilirsiniz. Mesela basınç farkı şiddetli baş ve kulak ağrısına sebep olabilir. Tatilinize sağlıklı başlamak istiyorsanız bunlara dikkat etmelisiniz. Basınç farkının yarattığı zararlı etkilerden sakız çiğneyerek, yutkunarak ve esneyerek kurtulabilirsiniz.
yolculuk_esnasında_dikkat_edilmesi_gerekenler
Özellikle damar iltihabı olan hastalar uçuş sırasında bacak egzersizleri ve kısa yürüyüşler yapmalıdır. Zaman farklarının da birçok negatif etkisi olabiliyor. Halsizlik, terleme başlıca belirtilerdir. Bunlardan kurtulmak için ise fazla uyumamalı ve güneş ışınlarının altında olmalısınız. Yolculuğunuzu eğer otobüs ya da özel araçlarla yapacaksanız sizin için en büyük şikayet araç tutması olacaktır. Araç tutmasından kurtulmak için yolculuğa çıkmadan önce hafif sulu gıdalar almalı ve alkolden uzak durmalısınız. Ayrıca yolculuktan önce ilaç da araç tutmasını önleyecektir.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Pratik Bilgiler

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir