Yol ve Hava Durumuna Göre Şekil Değiştirebilen Lastik!

Yol ve Hava Durumuna Göre Şekil Değiştirebilen Lastik!

Bu icad yolda seyahat ederken yada bir yere giderken size çok yardımcı olacak bir buluştur. Bu tekerleğe benziyen lastık sizin hayatınızı kolaylaştırıp, size yol boyunca yardım edecek. Otomobillerin lastiklerini mevsimlere göre değiştirmek gerekiyor. Sıcak havalarda ve kuru bir yolda gitmek için farklı bir lastiğe ihtiyaç duyulurken yağmurlu veya karlı hava şartlarında ise özel bir lastiğin kullanılması gerekiyor. Aynı şekilde asfaltta gidecek otomobilin lastiği ile toprak yolda gitmesi istenen bir otomobilin lastikleri de birbirinden farklı oluyor. Kumho tarafından geliştirilen Maxplo isimli konsept lastikler ise hava ve zeminin durumuna göre şekil değiştiren yapısıyla lastik değiştirme derdini ortadan kaldırmayı başarıyor.

maxplo_2
Hava koşulları normalken standart görünümünde olan bu lastikler ıslak zeminde duruma uygun şekli alarak otomobilin kontrolünün üst seviyede tutulmasını sağlanıyor. Yolda kar veya buzlanma olduğunda ise iğneli bir yapıya bürünen Maxplo, yola daha sıkı bir şekilde tutunuyor ve olası durumlarda kontrol kayıplarının önüne geçmekte bulunuyor.
maxplo_1

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Teknoloji

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir