Yılın en iyi tasarımlarını mutlaka görmelisiniz!

Yılın en iyi tasarımlarını mutlaka görmelisiniz!

Londra Tasarım Müzesi 4 Nisanda Yılın Tasarımları adlı sergide birçok mimarlık harikası yapıyı buluşturdu. Bunun sonunda da en iyiler seçildi. Eğer tatil planlarınızda böyle mimari harikaları görmek varsa mutlaka bu haberimize bir bakmalısınız. Çünkü tasarımlar gerçekten inanılmaz. İşte bir kaç tane örnek:
mimari_harikalar
Polonya Filarmoni Salonu, Fabrizio Barozzi ve Alberto Veiga
Bu yapı tamamen saf camdan oluşturulmuştur. Geleneksel yapıda ki kiliseleri çok arkada bırakacağa benziyor. Tam bir görsel şölen olan bu yapıyı mutlaka görmelisiniz.
Çöl Evi, Wendell Burnette
Çöl evi dediğimize şaşırmayın. Çünkü bu evin tamamı çöl kumundan oluşuyor. Yaşamak için sizcede harika bir yer değil mi?
Danimarka anaokulu, COBE
Bu anaokulu alışılmışın çok çok ötesinde. Şöyle ki, çatısında bahçeler bulunuyor. Bunun dışında dış cephesi de sadece tuğladan oluşuyor.
One Central Park, Ateliers Jean Nouvel
Bu yapı sizleri büyük bir hayrete düşürebilir. Çünkü Avustralya’nın 250 farklı yerel bitkisiyle süslenmiş ve tamamen camdan oluşturulmuştur.
mimari_harikalar1

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Yaşam

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir