”Yeşil Yarı Maraton” ilk kez 30 Nisan’da koşulacak!

”Yeşil Yarı Maraton” ilk kez 30 Nisan’da koşulacak!

Vodafone İstanbul Yarı Maratonu, bu yıl ilk kez “Yeşil Yarı Maraton” adıyla 30 Nisan 2017 Pazar günü koşulacak. Bu yüzden koşacak sporcular için hazırlanan su şişeleri, göğüs numaraları, poşetler, çipler vb. materyaller geri dönüşümlü malzemelerden üretilmekte ve baskı materyalleri minimum seviyede tutulmaktadır. Geri dönüşüme katkıda bulunma amacıyla sporcular Zamanlama Çiplerini Finiş noktasındaki toplama kutusuna atacak.

Vodafone İstanbul Yarı Maratonu ile ilgili olarak İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Kadir TOPBAŞ’ın yaptığı açıklama şu şekilde:
“İstanbul Büyükşehir Belediyesi olarak; ulaşımdan sanata, altyapıdan çevreye geniş bir yelpazede hizmet verirken, sizlerin tüm ihtiyaçlarınıza karşılık vermeyi hedefliyoruz. Geniş hizmet yelpazemizin içindeki en önemli renklerden birisi de; bir dünya metropolü olan bu kentte, tıpkı diğer çağdaş ve uygar kentlerde olduğu gibi sporu yaygınlaştırmak ve bir yaşam biçimi haline getirmektir. Biz İstanbul’u büyük bir spor salonu haline getirmek istiyoruz; bu hedefimiz doğrultusunda neredeyse her gün bir spor tesisinin açılışını yapıyoruz. Çağdaş ve gelişmiş kentlerde gördüğümüz; sokaklarda yürüyen, koşan, her fırsatta yüzen ve spor salonlarına koşan sağlıklı bir kentin hayalini kuruyoruz. Çünkü biz sporcu ve sağlıklı bir neslin yetişmesini istiyoruz. İşte bu hayalimize kavuşmak için attığımız adımlardan biri de, Vodafone İstanbul Yarı Maratonu! Yaşlısıyla genciyle, kadınıyla erkeğiyle, 7’den 70’e tüm İstanbulluları, Vodafone 12. İstanbul Yarı Maratonu´na davet ederken, sağlığına ve spora önem veren hemşerilerime saygılarımı sunuyorum…”

2014 senesinde ”İstanbul Yarı Maratonu” adını alan maraton, daha önceki dönemlerde ”Haliç Yarı Maratonu” adıyla koşulmaktaydı. 1987 – 1993 yılları arasında 7 kez koşulduktan sonra 2010 senesine kadar ara verilip, yeniden başlanan koşu aynı tarih itibariyle Uluslararası Maratonlar ve Yol Koşuları Birliği’ne de üye oldu. Hatta 2015’te 72 ülkeden 7500 sporcuyu ağırlamadaki başarısı ile üyeliği bronz kategoriye yükseltildi.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Spor

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir