Yazın sahurda demli çay içmeyin!

Yazın sahurda demli çay içmeyin!

Ramazan Bayramı oldukça yaklaşmış durumda. Neredeyse herkes oruç tutacak, bu mübarek ayı olabildiğince iyi değerlendirecek. Neredeyse günde 15 saat aç ve susuz kalmak hiç kolay değil. Fakat bir kaç küçük tüyo ile  bunu kolaylaştırabilirsiniz. Mesela sahurda asla demli çay içmeyin. Bu sizlerin daha çok susamasına neden olacaktır. Özellikle sıcak yaz günlerinde su ihtiyacı daha fazla olacağı için demli çaydan mümkün olduğu kadar uzak durmalısınız.
demli_çay
Sahurda içilen demli çay su kaybına neden olacak ve oruç tuttuğunuz saatler boyunca hiç susamadığınız kadar susayacaksınız. Bu hem sağlığınız açısından hem de tuttuğunuz oruç açısından oldukça zararlı. Yaz günlerinin hem uzun hem de sıcak olması nedeniyle oruç tutanları en fazla zorlayan şeylerin başında susuzluğun geliyor. Bu ihtiyacı minimuma indirmek için de sahurda beslenmenize çok dikkat etmelisiniz.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Yaşam

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir