Yazın kendinizi bu besinlerle yenileyin!

Yazın kendinizi bu besinlerle yenileyin!

Stresli iş hayatı, günlük yaşanan olumsuzlar yaz aylarında artan sıcaklarla daha da yorucu olabilir. Özellikle tatilden önce bu yorgunlukların gitmesini, yerini neşeli zamanların almasını istiyoruz. Bu yorgunlukları önlemek için özellikle beslenmenize çok dikkat etmeniz gerekiyor. Baharın gelişiyle yorgunluğunuz arttıysa beslenmenizde yapacağınız değişikliklerle bu durumdan kurtulabilirsiniz. İlk olarak mutlaka güne kahvaltıyla başlamalısınız. Orta boy bir sandviç harika bir tercih olabilir. Bunun dışında kesinlikle susuz kalmamalısınız.
yaz_besinleri
Sağlıklı bir beden için erkeklerin günde 3.2 litre, kadınlarınsa 2.2 litre su içmesi gerekiyor. Ayrıca ananasın tam bir enerji kaynağı olduğunu biliyor muydunuz ? İçerdiği bromelain enzimiyle rahat sindirim sağlıyor ve iltihaplanmayı önleyici özelliğe sahip, Manganez bakımından zengin. E vitamininden faydalanmak için tam buğday unundan ekmek, selenyum için balık eti ve beyaz lahana, A vitamini kaynakları içinse tercihinizi kabak tatlısından yana kullanın. Bu besinler sayesinde yaz aylarını istediğiniz gibi geçirebilirsiniz.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Yaşam

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir