Yazın gıda zehirlenmeleri artıyor!

Yazın gıda zehirlenmeleri artıyor!

Tatilde, yaz aylarında artan gıda zehirlenmelerine çok dikkat etmeniz gerekiyor. Bazen küçük bir tedaviyle atlatılabiliyor fakat bazende ölümcül olabiliyor. Bu yüzden her şekilde özellikle çocuklarda daha dikkatli olmak gerekiyor. İlk olarak yapmanız gereken özellikle temizliğe özen gösterilmeli, oda ısısında 4-6 saat kalan yemeklerin kesinlikle tüketilmemelidir.  Gıda zehirlenmelerinin en önemli belirtileri ishal, kusma ve bazen de yüksek ateştir.
gıda_zehirlenmeleri
Böyle şikayetleriniz varsa acilen bir sağlık danışmanına başvurmanız gerekiyor. Yazın denize ve havuza girildiğinden mikropların vücuda ulaşması daha kolay oluyor ve ayrıca yaz aylarında sineklerin ortaya çıkması da ciddi bir tehlike çünkü sinekler çöp ve pislikle yiyecekler arasında ki köprüyü oluşturuyor. Dikkat etmeniz gereken asıl şeyler bunlardır. Evinizi sineklerden ve bozulmuş yiyeceklerden arındırmalısınız.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Sağlık & Güzellik

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir