Yazın en sağlıklı enerji içeceği çikolatalı süt!

Yazın en sağlıklı enerji içeceği çikolatalı süt!

Yazın en çok ihtiyacınız olan şey enerjidir. Deniz ve bir sürü aktivite sizleri yıpratacaktır. Bu yüzden enerji içecekleri tüketerek kaybettiğiniz enerjiyi geri kazanmak isteyeceksiniz. Bu sıcak havalarda ise sizlere en çok enerji verecek olan içecek çikolatalı süt olacaktır. Özellikle spordan sonra tüketilen bu içeceğin, enerji içeceklerine oranla daha sağlıklı olduğu uzmanlar tarafından kanıtlanmıştır.
enerji
Egzersiz ve spor sonrası yaşanan kas zedelenmelerine karşı çikolatalı sütün enerji içeceklerine göre daha fazla iyileştirici özelliği olduğu açıklandı. Bu yüzden yaz boyunca enerji içeceği tüketmek istiyorsanız bu süt olsun. Hem sağlığınız açısından hemde lezzet açısından çok daha iyi gelecektir. Sütteki proteinler, yağsız kas inşasına yardımcı oluyor ve egzersize bağlı kas hasarını azaltıyor. Süt aynı zamanda rehidrasyon için sıvı ile kalsiyum, potasyum ve magnezyum gibi mineraller sağlıyor.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Sağlık & Güzellik

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir