Yazın denize hangi saatlerde girilir?

Yazın denize hangi saatlerde girilir?

Yaz aylarında üç tarafı denizlerle çevrili ülkemizde şüphesiz serinlemenin ilk adresi plajlar oluyor. Yaz sıcaklığının Ege ve Akdeniz gibi bölgelerde sıcaklığın ciddi anlamda yükseldiği günlerde insanların denize girecekleri saatleri iyi bilmeleri gerekiyor. Bu konuda uzman doktorların tatil yapacaklara uyarılarda bulunurken bu kez yazın denizde 1 saatten fazla kalınmaması belirtildi.
yazin_guneslenme
Denizde 1 saatten fazlası cilde zarar veriyor!
Yaz tatilinde en çok görülen ve şikayetlerin bu yönde olduğu hastalıklar aşırı güneşe maruz kalan ciltte yanıklar oluşması ve birçok insanın aynı anda kullandığı denizde enfeksiyon hastalıklarının kapılmasıdır. Bu yüzden doktorlar en fazla 1 saat denizde kalınması yönünde uyarılarda bulundu.
Yazın denize hangi saatlerde girilir?
Saat 10 ile 16 arası güneşe çıkmanın zararlı olduğunu belirten doktor şunları söyledi : “Bu saatler arasında dışarıda bulunulması gerekiyorsa mutlaka bir şapka beyaz ve uzun kollu vücudunuzu saracak kıyafetler giyinilmelidir. Kapalı koyu renkler giyerseniz güneşi üzerinize çekersiniz buda sizin açınızdan pek sağlıklı olmaz. Hatta bazen serinlemek amacıyla şapkanızı ıslatıp takabilirsiniz. Ancak devamlı ıslatıp takarsanız bu defa farklı bir hastalığa yakalanabilirsiniz şeklinde konuştu.”

Kaynak:HT

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Turizm Haberleri

Bir Yorum

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir