Yazın açlıkla baş etmenin yolları!

Yazın açlıkla baş etmenin yolları!

Tatile formda girmek için diyet yapıyorsunuz fakat açlığınızı bir türlü kontrol edemiyor musunuz ? Eğer açlığınızı kontrol edemezseniz bir süre sonra dayanamayıp diyeti bırakır, verdiğiniz tüm kiloları geri alırsınız. Uzmanlar bu konu hakkında da birçok çözüm ürettiler. Mesela kendinizi ödüllendirin. Açlığınızı kontrol altında tuttuğunuz zamanlarda kendinize meyve hediye edebilirsiniz. Ayrıca bir miktar fındıkta açlığınızı bastırmada oldukça yeterli olacaktır.
açlıkla_baş_etmenin_yolları
Yemek yeme arzunuza yenildiğiniz anca bir miktar fındık tüketin. Streste açlığın en büyük tetikleyicisidir. Diyet yaptığınız süre boyunca stresten uzak durmalısınız. Günlük kısa şekerlemelerde açlığınızı yatıştırmak için bir çözümdür. Bunların dışında kendinizi meşgul edecek bir şeyler bulmalısınız. Aklınızda hep yemek olmamalı. Canınız dondurma isterse, bu açlık değil, nefistir. Nefsin 10 dakika içinde sona erdiği düşünülüyor. Bunun ayrımını yapın ve aklınızı başka tarafa çevirin. Bir arkadaşınızı arayın, müzik dinleyin ya da egzersiz yapın.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Pratik Bilgiler

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir