Yaz tatilinde ilk adreslerden Alanya!

Yaz tatilinde ilk adreslerden Alanya!

Sıcaklıklar Mayıs ayı itibariyle 35 derecenin üzerine çıktığı yaz aylarının davetçisi bu günlerde Antalya ülkemizin en popüler tatil yeri olmaya devam ediyor. Antalya’nın en güzel turizm ilçesi Alanya ise en çok tercih edilen ilçeler arasında geliyor. Son zamanlarda il olmaya aday gösterilen Alanya, sahil şeridinden tarihine kadar mükemmel bir turistik kenttir. Alanya’nın gezilecek yerlerini tanıtırken şehri iki kısma ayırmak daha doğru olacaktır. Yokuşun ardında eski Alanya’nın kurulu olduğu kayalık yarımada bizler için zaten şehri ayırıyor. Şehrin bu kısmı, tahmin edeceğiniz gibi tarihi en iyi şekilde yansıtarak ve koruyarak günümüze geldiğini fark ettiriyor.
Alanya-Tatili
Alanya’da görülecek yerlerin sayısı oldukça fazladır. Alanya’nın iskelesinden başlayacağınız bu turda Kızıl Kule’yi, Tersane’yi ve civarını ziyaret edebilirsiniz. Alanya’nın sembolü haline gelmiş Kızıl Kule Alaattin Keykubat tarafınca yaptırılan mazgallardan müteşekkil kule, savunmaya yönelik bir binadır. Gözetleme güvertesi, Alanya’nın panoramik görüntüsünü selamlamaktadır. Alanya Kalesi ise yine önemli bir duraklardan birisidir. Kaleye birincisi, Şehir merkezinde ki Kuyularönü Camiinin arka kısmından, ikincisi ise Damlataş Mağarası tarafından olmak üzere iki yoldan ulaşabilirsiniz. Damlataş Mağarası ve Plajı ise Kaleyi gezdikten sonra, yarımadanın batısından inen ikinci yolun üstünde bulunan Damlataş Mağarasını ziyaret edebilirsiniz.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Yurtiçi Tatil

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir