Yaz tatilinde hijyene çok dikkat!

Yaz tatilinde hijyene çok dikkat!

Yaz aylarında ortak kullanım alan havuzlar, denizler ve daha birçok yerde ne kadar mikrop olduğunu tahmin bile edemezsiniz. Yaz tatilinde eğer hijyene dikkat edilmesi gerektiğini vurgulayan Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Enfeksiyon Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Leblebicioğlu, Hijyenik koşullarda yapılmayan tatilin yatağa düşürebileceğini söyledi.

SAMSUN – MEHMET KUMCAĞIZ(AA)

Yaz tatiline gidecekler için enfeksiyon hastalıklarının ne denli önemli olduğuna işaret eden Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Tıp Fakültesi Enfeksiyon Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Hakan Leblebicioğlu, dikkatli olması uyarısında bulundu.  Anadou Ajansı’nın Samsun’daki muhabirlerine yaptığı röportajda önemli detayları vurguladı.
[baslider name=”slider1″]
Leblebicioğlu,  yurtiçi ve yurtdışı seyahatlerde, ortak kullanım alanları olan tatil yörelerinde enfeksiyonla karşılaşma riskinin daha fazla olduğunu söyledi. Leblebicioğlu, özellikle yurtdışı gezilerde koruyucu önlemlerin alınması gerektiğini belirtti. Enfeksiyonların günümüzde çok kolay ve hızlı yayılabildiğine vurgu yapan Prof. Dr. Leblebicioğlu, “Yaz dönemlerinde solunum yolu enfeksiyonları, sıtma ve cinsel yolla bulaşan hastalıklarla çok sık karşılaşıyoruz. Ayrıca, deniz ve havuzların kirliliği de hastalıklara zemin hazırlıyor” dedi.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Sağlık & Güzellik

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir