Yaz sıcaklarından makyaj malzemelerini korumanın yolları!

Yaz sıcaklarından makyaj malzemelerini korumanın yolları!

Kadınların vazgeçilmez ürünü olan makyaj malzemeleri ne yazık ki doğru saklanmadığından ömürleri daha kısa oluyor. Makyaj malzemelerinin ömrünü uzatabilmek ve çok daha uzun bir süre sağlıklı bir şekilde kullanabilmek için bazı önerilere kulak vermeniz gerekiyor. Hele bir de yaz mevsiminin sıcak geçtiği yerlerde havadaki nem de bunun üzerine eklendiğinde ne yazık ki kozmetik ürünleri hem bozuluyorlar hem de bakteriler üretmeye başlayarak sağlığa zararlı duruma geliyorlar.
* Bakım kremlerinizi buzdolabınızda saklayın.
* Tüm malzemelerinizi 25 derece oda sıcaklığında ve tercihen karanlık ve kuru bir yerde saklamanız da fayda var. Geniş dolaplar ve güneş almayan yatak odası gibi ortamlar en uygun yerlerdir.
* Kurumaya başlayan rimelleriniz için, maskaranın fırçasına birkaç damla ılık su dökün veya bir kaç damla Hint yağı damlatın. Böylece rimelinizin ömrü daha uzun olacaktır.
kozmetik_urunleri_nasil_saklanmali
* Rujunuzu fırçayla kullanırsanız hem daha güzel sonuç elde edebilirsiniz hem de rujunuzu sonuna kadar kullanabilirsiniz.
* Kuruyan oje şişelerinize birkaç damla aseton damlatarak ojenizi sulandırabilirsiniz. Böylelikle ojeniz hem sulanmış, hem de güzel bir parlaklık kazanır.
* Göz ve dudak kalemleri, sürerken kırılabilir ya da her tarafa bulaşabilir. Bu yüzden kalemlerinizi kullanmadan önce yarım saat kadar buzdolabında bekletin.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Pratik Bilgiler

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir