Yaz aylarında sinek ısırıklarına dikkat!

Yaz aylarında sinek ısırıklarına dikkat!

Yaz aylarında diğer aylara nazaran artık gösteren sinekler ve böceklerden kaynaklı ısırıklara dikkat etmezseniz vücudunuzda kalıcı izler oluşabilir. Tatilin en güzel yaşandığı yaz aylarında sineklerden ve böceklerden olabildiğince çok korunmanız gerekiyor. Gezi, piknik, havuz ve deniz gibi doğayla iç içe bulunan yerlerde sinek ve böcekler daha çok oluyor. Isırıklara da bu gibi yerlerde daha çok rastlanıyor. Bu tür ısırıklarda dikkatli olunmazsa kalıcı izlere yol açabiliyor.
sinek-ve-böcek-ısırıkları
Bu yüzden hiç bir şekilde ısırığı kaşımamalı ve tahriş edilmemelidir. Uzmanlar bu ısırıkların kaşındığında iyileşmesi geciktiği için ısrarla uyarıyor. Isırık bölgesinin sürekli kaşınarak yara iyileşmesinin geciktirilmesi leke ve bazı izlere hatta benlere davetiye çıkarıyor. Isırık bölgelerindeki hassas cilt parfüm, deodorant, bebe yağı, kolonya vb. kozmetik ürünlerin temasıyla da lekelenebiliyor.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Sağlık & Güzellik

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir