Yaz aylarında oluşan sıvı kaybını telafi edin!

Yaz aylarında oluşan sıvı kaybını telafi edin!

Vücudunuz en çok yaz aylarında sıvıya ihtiyaç duyar. Fakat fazla alınan sıvılarda sağlık sorunlarına yol açabiliyor. Bu yüzden en iyi yöntem ise sık sık ama azar azar sıvı tüketmek olacaktır. Tatilde bile olsanız yanınızda her zaman bir şişe su bulundurmanız gerekiyor. Spor öncesi veya terliyken su içilmemesi sıvı ihtiyacını daha çok arttırıyor bu da daha fazla sıvı tüketilmesine neden oluyor. İnsan vücudu saatte 1 litre kadar suyu absorbe edebilir.
sıvı_kaybı
Spor aktiviteleri sırasında, vücudun kaybettiği oranda sıvı alınmalıdır. Deniz ve havuzda bile yüzerken yoruluruz, bu da sıvı ihtiyacımızı arttırır. Böyle durumlarda yapılması gereken tek şey azar azar sıvı tüketmek olacaktır. Birden su veya onun gibi sıvıları çok susadığınız için bitirmeyin. Vücudunuzun ihtiyacı olduğu kadar sıvıyı tüketmeniz sağlığınız açısından daha yararlı olacaktır.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Genel

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir