Yaz aylarında nefes darlığını kontrol altına alın!

Yaz aylarında nefes darlığını kontrol altına alın!

Yaz aylarında bir sürü hastalıktan kurtularak, muhteşem bir tatil yapabilir, istediğinizi elde edebilirsiniz. Yaşı ilerleyen insanların nefes darlığı yaşamaları daha çok olacaktır. Bu yüzden bu tip sağlık sorunlarını kontrol altında tutmak sizlere daha yaşanılabilir bir hayat ve tatil sunacaktır. Nefes darlığı, özellikle ilerleyen yaşlarda birçok insanın yaşamını olumsuz etkiler. Hayatınızı istediğiniz gibi yaşamak sizlerin elinde. Sadece dikkat etmeniz gereken bir kaç püf nokta olacaktır. En önemli püf nokta ise, sırtınızı dik olacak şekilde rahat bir koltuk, divan veya sandalyeye oturun.
nefes_darlığı
Bir elinizi göğsünüzün üzerine diğer elinizi ise karın bölgenize koyun. Nefes alıp verirken göğsünüzün üzerindeki el hareket etmemelidir. Burundan bir, iki sayılarını söyleyerek nefes alın. Nefes alırken göğsünüz hareket etmesin, karın kaslarınız yukarıya doğru hareket etsin. Daha sonra bir, iki, üç, dört sayılarını söyleyerek yine burundan aldığınız nefesi dışarıya doğru üfleyin. Soluk alıp vermeniz bu şekilde olana kadar bu egzersize devam etmelisiniz. Bu şekilde kontrol altında tutmayı öğrenecek, daha kolay bir yaşam süreceksiniz.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Sağlık & Güzellik

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir