Yaz aylarında kurutulmuş meyvelerin önemi!

Yaz aylarında kurutulmuş meyvelerin önemi!

Yaz aylarında, tatilde ya da her zaman kurutulmuş meyvelere ihtiyacınız vardır. Çünkü onlar tam bir şifa kaynağıdır. Her meyvenin sağlıklı olduğunu biliyoruz. Kuru meyveler de diğerleri gibi oldukça sağlıklı. Bunları özellikle yaz aylarında sık sık tüketmeniz gerekiyor. İçerdikleri zengin minerallerle mide ve bağırsak sistemi kanserlerinden koruyor, kabızlığı önlüyor. Özellikle kansere çok iyi gelen kuru meyveler bunların yanında bir de sigarayı bırakmanıza yardımcı oluyor.
kuru_meyveler
Sigarayı bırakırken, ağzının boş kalmasını istemeyenler sürekli kuru meyve tüketebilirler. Bir süre sonra sigaranın varlığını bile hissetmeyecekler. Kurutulan meyveleri ışık görmeyen, kuru ve serin yerlerde saklamanız onların bozulmasını önleyecektir. Meyveler özenle kurutulmazsa eğer dediklerimizin tam tersi oluşur. Yani tam kurutulmamış meyveler kansere yol açabilir. Bu yüzden tükettiğimiz kadar saklamayı da bilmemiz gerekiyor. Kuru meyvelerin faydalarını kullanmaya başladığınız andan itibaren göreceksiniz.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Gastronomi

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir