Yaz aylarında hamileler nasıl beslenmeli ?

Yaz aylarında hamileler nasıl beslenmeli ?

Yaz aylarında özellikle hamilelerin beslenmelerine çok dikkat etmeleri gerekiyor. Sıcaktan da etkilenecekleri için beslenme daha çok ön plana çıkıyor. Hem anne hem de bebek sağlığı için beslenme düzeni yaz aylarında daha da önemli bir hal alıyor. Mesela süt, yoğurt ve peynir kalsiyum açısından zengin oldukları için anne adayları mutlaka bunları tüketmelidir. Su tüketimi 10 bardağın altına inmemelidir.
hamilelikte_beslenme
Her gün 1 yumurta veya 1 porsiyon etli sebze veya kuru baklagil yemeği yemeye özen gösterilmelidir. Sigara ve alkol alınmamalıdır. Pekmez, demir minerali içerir. Şeker yerine tatlı olarak kullanmalı, böylece kansızlığa karşı önlem alınmış olur. İçecek olarak ıhlamur, nane, papatya gibi bitki çayları tercih edilmelidir. Anne adaylarına en iyi tavsiyelerimiz bunlardır. Her türlü tehlikeden korunmak açısından bu önerdiğimiz yiyeceklerle beslenmeli, yaz aylarını sorunsuz atlatmalısınız.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Sağlık & Güzellik

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir