Yaz aylarında göz çevresi bakımı

Yaz aylarında göz çevresi bakımı

Vücudun en hassas bölgelerinden biri olan göz çevresi artan sıcaklıklardan ve nemden çok çabuk etkilenebiliyor. Bu yüzden tatilde bile olsanız bakımı ihmal etmemeniz gerekiyor. Göz çevresinde bulunan deri vücudun en hassas yerlerinden biri olduğu için her zaman daha fazla bakıma ihtiyaç duyuyor. Göz çevresinde karşılaşılan sorunlar kadınların ve erkeklerin ortak şikayetleri arasında yer almaktadır.
göz_çevresi
Özellikle de yaz aylarında güneş ışınlarının etkisinin daha da artması bu bölgede karşılaşılan cilt sorunlarını ve şikayetleri de arttırmaktadır. Bakımda ilk adım her zaman temizliktir. Göz çevresini her gün uygun temizleme ürünü ile temizlemelisiniz. Eğer makyajınızı temizleyecekseniz bunu içerisinde alkol bulunmayan ürünlerle yapmalısınız. Ayrıca göz çevresine uygulamak içinde K ve C vitamini içeren kremlerin tercih etmelisiniz. Uyku düzeninizi sağlamalı her gün bol bol su tüketmelisiniz. Böylece göz çevreniz artan sıcaklardan, nemden ve güneşten etkilenmeyecektir.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Pratik Bilgiler

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir