Yaz aylarında çocukların yememesi gereken besinler!

Yaz aylarında çocukların yememesi gereken besinler!

Yaz aylarında herkesten çok çocukların beslenmesine daha çok dikkat etmek gerekiyor. Çünkü onların gelişimleri, büyümeleri besinler sayesinde karşılanıyor. Özellikle 10 yaşından daha küçük çocuklar için beslenmek daha önemli. Yememeleri gereken şeyleri yedirerek büyümelerine ve gelişmelerine zarar veriyoruz. Mesela sosis. 10 yaşından küçük çocukların boğulmaları genelde sosisten oluyor. Bu onlar için ciddi bir tehlike. Fıstıkta çocukların için çok zararlı.
çocuklar_için_zararları
Türkiye’de büyüyen çocukların neredeyse yarısının fıstığa alerjisi var. Ton balığı da bir tehlike arz ediyor. Sık sık yendiği zamanlarda sinir sistemine zarar vererek kalp hastalıklarını oluşturuyor. Bunların dışında patates kızartması çocuklar için obeziteye ve kansere yol açabiliyor. Ayrıca krem peynir de yenmemesi gerek. İçinde bulunan yağlar yüzünden kalp hastalıklarına yol açabiliyor. Çocuklarınıza yaz aylarında bunları yedirmez iseniz sağlıklı büyümesine ve gelişmesine katkıda bulunmuş olursunuz.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Sağlık & Güzellik

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir