Yaz aylarında bol bol domates tüketin!

Yaz aylarında bol bol domates tüketin!

Domates sağlık açısından çok önemli bir besindir. İçerisinde oldukça yüksek miktarlarda antioksidan ve anti enflamatuar madde bulunduğu için çok yararlıdır. Yaz aylarında da mutlaka tüketilmesi gerekiyor. Faydalarını saysak bitmez ama sizler açısından en önemli olanlarını bir araya getirdik. Mesela domatesin kanseri yenmenizde çok yararlı bir besin olduğunu biliyor muydunuz ? Evet yanlış duymadınız! Domatesle birlikte kansere savaş açabilir ve o savaşı kazanabilirsiniz.
domatesin_faydaları
Özellikle kanser hastaları domatesi pişirerek yemeli. İçerisinde bulunan likopen ile meme ve beyin tümörü riskini oldukça azaltmaktadır. Domatesin bir diğer faydası ise cildiniz içindir. Güneşin zararlı etkilerinden sizleri yaz ayları ve tatil boyunca koruyabilir. Ayrıca gece körlüğü için bire birdir. İçinde bulundurduğu A vitamini ile gece körlüğünü önleyici etkiye sahiptir. Domatesin bu kadar yararı varken tüketmemek olmaz. Yaz boyunca hatta canınız abur cubur istediğinde bile domates tüketin ve daha sağlıklı bir yaşam elde edin.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Sağlık & Güzellik

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir