Yaz aylarında bol bol çilek tüketin!

Yaz aylarında bol bol çilek tüketin!

Yaz aylarının vazgeçilmez meyvesi olan çileğin sizlere birçok yararı var. Bildikleriniz dışında bilmediklerinizi de duymaya hazır mısınız ? Zengin C vitamini kaynağı olması ve içerdiği kromozom sayısına göre sınıflandırılan çileğin yararları da oldukça fazladır. Çileği otelde, tatilde, yaz boyunca mümkünse bol bol tüketin. Çünkü bilmediğiniz birçok yararı var. Özellikle içerisinde bulunan antioksidan ile kandaki zararlı toksin maddeleri dışarı atarak kanı temizliyor.
çileğin_yararları
Ayrıca yaşlanmayı geciktirdiğini de söylememiz mümkün. Çilek yaşlanmaya bağlı zihinsel sorunların ve geriliklerin de azalmasına yardımcı olur. Çilekte bulunan besin maddeleri beyin gelişimini destekler. Peki dişlerde ki tartarları da temizlediğini biliyor muydunuz ? Çilek dişlerde görülen tartarı temizlemede 2 yolla kullanılabilir. Birincisi yediğinizde ikincisi de dişlerinize sürdüğünüzde gösterdiği etkidir. Bu kadar yararı varken tatilinizi her gün çilek tüketerek geçirebilirsiniz.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Yaşam

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir