Yatağınızdan çıkmadan dünyayı gezebilirsiniz!

Yatağınızdan çıkmadan dünyayı gezebilirsiniz!

Evinizden ayrılmadan dünyayı gezebileceğinizi söylesek buna tepkiniz nasıl olurdu? University of Maryland’in doktora adayı öğrencilerinden olan Kavita Krishnaswamy, altı yıl boyunca evinden hiç bir şekilde ayrılmadan dünyayı dolaştı ve farklı şehirlerdeki birçok müzeyi gezip, konserlere katıldı. Kavita Krishnaswamy, belindeki rahatsızlık nedeniyle hayatına bir bakıcıyla devam ediyordu. Fakat bu durum Krishnaswamy’ın dışarıda gezmesine engel olmamış. ‘’Beam’’ adı verilen bir teknolojiden yararlanan Krishnaswamy, bu yolla istediği yeri gezebiliyor.
yataginizdan_cikmadan_dunyayi_gezebilmek_mumkun
Birçok ülkede ve müzede kullanılmaya başlanan bu teknolojinin, tüm dünyada yaygın hale gelmesi bekleniyor. Beam teknolojisinin geniş kamera açısı, yüksek kalitedeki sesli iletişim ve mobilite gibi çeşitli özellikleriyle gitmek istediğiniz yere gitmeden sanki oradaymışsınız gibi bir hissi yaşıyorsunuz.Özellikle seyahat engeli olan kişiler için bir nimet olan Beam teknolojisi, seyahat engelini ortadan kaldırıyor.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Teknoloji

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir