Yağmur kıyafetleri seçerken nelere dikkat etmek gerekiyor?

Yağmur kıyafetleri seçerken nelere dikkat etmek gerekiyor?

Hava koşullarına göre giyinmek çok önemli. Yağmurlu havalarda giyinmek bizim için endişe verici hale gelebiliyor. Yağmurlu günler, soğuk günler olduğu için kombinler daha önemli hale gelir. Peki yağmur kıyafetleri seçerken nelere dikkat etmek gerekiyor?
Su basıncına dikkat edin!
Avrupa normlarına göre 1.500 milimetre ve üstü su basıncına dayanıklı kıyafetler suya dayanıklıdır. Bu yüzden yağmurlu havalarda kuru kalmak istiyorsanız buna dikkat etmelisiniz.

Kıyafetiniz hava almalı!
Su geçirmez kıyafetlerin en önemli özelliklerinden biri de hava almalarıdır: eğer nem materyalin liflerine nüfuz edebiliyorsa, kıyafet hava alıyor demektir. Bu kural pamuk gibi doğal lifli malzemeler için geçerlidir; ancak konu yağmur kıyafetleri olduğunda materyal fazla geçirgen olmamalıdır.
Kapalı dikişler şart!
Kaliteli bir yağmur kıyafeti kapalı dikişlere sahiptir. Bu sayede yağmur suyu, kıyafetinizin dikişlerinden içeri sızmamış olur.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Yaşam

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir