Yağlı Gıdaya Greyfurt Savaşı

Yağlı Gıdaya Greyfurt Savaşı

Diyetisyenlerin savunduğu greyfurt kilo verme işlemine yardımcı olur görüşünü savunurken, bilim insanları bu görüşü pek doğrulamıyorlardı.
Fakat öte yandan kilo vermeye yardımcı olucağını düşünmedikleri greyfurtun, kilo almayı engelleyici olduğunu açıkladılar.
Yapılan çalışmalara göre yağlı gıdaların tüketiminin ardından greyfurt suyu içmek bu gıdaların etkisi sonucunda alınan kiloyu beşte bir azaltıyor. 670x210(çift-foto)-greyfurtÇalışmalar kapsamında kobay farelerden yararlanılarak bir gözlem yapıldu. Fareleri ikişer gruba ayıran bilim adamnılari bir gruba üç aylık bir süreç kadar yağlı gıdalar verdi ve greyfurt suyu içirdiler. Diğer gruba ise yağlı gıdaların yanında yalnızca su verildi.
Greyfurt suyunı tüketenlerin yüzde 18lik kısmının daha az kilo aldığı saptandı. Greyfurtun kan şekerini dengede tuttuğunu açıklayan araştırmacılar yağlı gıdalar tükettikten sonra mutlaka bir bardak greyfurt suyuda tüketilmesi gerektiğini belirttiler. Bu gözlemin ise tamamen geçerli olduğunun altına imzalarını attılar.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Sağlık & Güzellik

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir