Wings For Life World Run için Alanya’da koşuldu!

Wings For Life World Run için Alanya’da koşuldu!

Bu yıl ikincisi düzenlenen Wings for Life World Run tüm dünyanın dört bir yanında koşuldu. Omirilik araştırmalarını desteklemek amacıyla ülkemizde de Alanya’da gerçekleşen organizasyona Antalya genelinden ve çevre illerden yoğun bir katılım ile gerçekleşti. Türkiye saatiyle 14:00’da 6 kıtada 35’ten farklı lokasyonda start verildi. Toplamda 101 Bin kişinin kayıt yaptırdığı Wings for Life World Run Türkiye ayağında Alanya’da ise Alanya Kalesi’nde Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yüzel’in startı ile başladı.
Wings-For-Life-World-Run-alanya-2015
Çocuklarında unutulmadığı organizasyonda onlara özel ayrı bir yarış yapıldı Wings for Life World Run ana koşusunda 7’den 70’e herkes ayrı bir hedef için koşarken Antalya’dan pek çok sivil toplum örgütleri, taraftar grupları, Akdeniz Üniversite’si kulüpleri ve daha birçok topluluk otobüs kaldırarak Alanya’ya akın etti. Gürcistan’da koşacak 90 yaşındaki Shota Samusha yarışan en yaşlı atlet olarak dikkat çekti. Tüm dünyada aynı anda başlayan yarış Kaliforniya’dan Japonya’ya 12 farklı zaman diliminde koşuldu. Wings For Life World Run organizasyonundan sağlanan tüm gelirler tek amaç olan omurilik felciyle ilgili araştırmalara kaynak sağlamaya aktarıldı. Omurilik tedavisi projelerine aktarılan bu gelir ile birçok araştırma 2014’te ki organizasyon ile yapılabilmişti. Wings For Life World Run 2014’te 3,6 milyon ABD doları tutarında bir yardım toplanmıştı. Bu yıl yeniden rekor bağış hedefleniyor.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Turizm Haberleri

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir