Windows 10 Korsan Oyun ve Programları Engelleyecek!

Windows 10 Korsan Oyun ve Programları Engelleyecek!

Microsoft şirketi, EULA olarak bilinen Son Kullanıcı Lisans Sözleşmesi’ne girdiği değişiklikleri bizlere duyurdu. Yapılan değişiklikler, Windows 10 kullanıcıların sahte yazılım ve donanım engellemeye yardımcı olacağını duyurdu.
Windows 10’un kullanıcı sözleşmesinin 7B kısmında bulunan yazıda, “Sahip olduğunuz yazılım versiyonlarını otomatik olarak kontrol edebilir, güncelleme indirebilir ve ayarlarda değişiklikler yapabiliriz. Buna bazı servislere, sahte oyunlara ve yasaklı donanımlara erişiminize kısıtlama koymak da dahildir. Servis kullanımını sürdürebilmeniz için sizden ayrıca yazılım güncellemesi talep edilebilir” maddesi bulunmakta.
windows_1
Değişikliklerin korsan yazılım ile ilgili kısmı anlaşılırken, “izinsiz dış donanım” tanımı birçok kişinin kafasını karıştırabilir. Üstelik EULA’nın yenilenen metninde, yazılım denetiminin nasıl gerçekleşeceği halen bildirilmiyor. Bu, gizlilikle ilgili sorular ortaya yavaş yavaş çıkarmakta.
Daha önce Windows 10 ayalarının kullanıcıya yönelik saldırgan olduğu ortaya çıkmıştı. Sistem postayı okuyabiliyor, bulunduğunuz yerleri kaydedebiliyor ve gerekirse kişisel bilgilere erişim sağlayabiliyor.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Teknoloji

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir