Vücut ısısı ile şarj olan saat!

Vücut ısısı ile şarj olan saat!

Akıllı cihazlarda ne kadar çok fonksiyon olur ise o kadar çok enerji tüketiyor. Telefonlarımızı neredeyse her gece şarja takıyoruz. Matrix Industries tarafından geliştirilen akıllı saat PowerWatch şarj gereksinimi olmadan çalışabildiği için bu duruma bir son veriyor. Power Watch tıpkı Matrix filmindeki gibi enerji kaynağı olarak vücut ısısını alıyor.Vücut ısısından faydalanan termoelektrik jeneratörü ile ısıdan elektrik üretebilen cihaz, bileğinize takılı olduğu her an şarj oluyor. Böylece prize yakıp şarj etmeye gerek kalmıyor.vucut_isisiyla_sarj_olan_saat_kapak

Bu enerji üretme yöntemi sadece saatleri çalıştırabilecek kadar enerji üretiyor. İnsanların vücut ısısı ortalama 37 derecedir. Bu ısı ise akıllı telefonları şarj etmeye yeterli değildir. Fakat cihaz daima vücut ısısını takip ettiği için kullanıcının tam olarak kaç kalori yaktığını tahmin etme konusunda oldukça başarılı. Sürekli üzerinizde taşıdığınız bu saat, vücudunuzdan enerji alarak çalıştığı için diğer akıllı saatlere göre daha net sonuçlar ortaya koyuyor.

 

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Teknoloji

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir