Vücuda Detos Etkisi

Vücuda Detos Etkisi

Birçok gıdanın türlü faydalarını daha önce haberlerimize konu edindik. Şimdi ise detoks etkisi gösteren doğal gıdaları sizlerle paylaşacağız. Bu besinler vücudu temizlemenin yanı sıra enerjik hissetmenizide sağlar.
Pancar ; Beta karoten deposu olan bu sebze içinde türlü türlü vitaminleri barındırıyor. Kalsiyum, demir ve magnezyum açısındanda oldukça zengin, özellikle karaciğere faydası büyük. Karaciğerin bir görevi olan zehirli maddeleri yok etmeye pancar oldukça destek sağlar. İçerdiği lif sayesindede sindirimi kolaylaştırır ve zararlı maddeler vücuttan atılır.670x210-çift-copy-detoks
Karahindiba ; Beslenmesi düzensiz kişiler için olağanüstü bir temizleyicidir. Vitamin ve mineral deposudur. Antioksidan etkisini unutmamak gerekir, sindirimi kolaylaştırır. Salatalarınıza mutlaka eklemeniz gereken bir malzeme olmalıdır çünkü bu bitkininde karaciğerii temizleme özelliği vardır.
Brokoli Filizi ; Sebzeler arasında şüphesiz en faydalı bitkilerden birisidir. Ancak brokolinin kendisi bir yana filizi tam bir sağlık deposudur. Antioksidan etkisi yaparak vücudunuzu temizler. Filizlerini salatalarınıza ekleyerek tüketebilirsiniz yada yemeklerinize ekleyebilirsiniz.
Buğday Çimi ; Karaciğer temizleyicisidir. Etken maddeleri enerjik olmanızı sağlar ve aynı zamanda kan şekerinizi de düşük seviyelerde tutar670x210-çift-copy-det2.
Keten Tohumu ; Zehirli maddelerden arındırma konusunda oldukça başarılıdır. Omega 3 desteği sağlar, her sabah 1 kaşık tüketerek vücudunuza destek verebilirsiniz.
Limon ; Neredeyse herşeye faydalı olan limon detoks etkisi ile birkez daha karşımıza çıkıyor. Su ile karıştırarak sabahları tükedildiğinde hem vücudu temizliyor hemde yağ yakımında sizlere yardımcı oluyor.
Sarımsak ; Pek çok problemin çözüm kaynağı olduğu gibi detoksunda elemanlarından biridir sarımsak.  Mikropları yok eder ve zehirli maddeleri vücuttan atar bu nedenle büyük bir yardımcıdır sarımsak.
Enginar ; Oldukça lezzetli olan enginar oldukçada faydalıdır. Karaciğer değerleri yüksek kişilere öneririrz ve böbrek problemi yaşıyorsanız düzenli olarak tüketmenizde yarar var.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Sağlık & Güzellik

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir