Vodafone’dan kadına şiddete karşı tasarlanan şemsiye!

Vodafone’dan kadına şiddete karşı tasarlanan şemsiye!

Ne yazık ki kadına şiddet her geçen gün artmakta. Artan şiddetin önüne geçmek adına birçok sosyal sorumluluk projeleri de düzenlenmekte. Vodafone İndia, kadına şiddete karşı duyarlı hareket eden markalardan biri. Vodafone İndia, Hindistan’da hayata geçirdiği kampanyayla kadınlara acil durumlarda kendilerini nasıl savunacaklarını öğreten ve gerektiğinde bir savunma aracına dönüşen bir şemsiye tasarladı.
vodafone_kadina_siddete_karsi_semsiye
Eşleri geçim kaygısı ile başka yerlere göç eden kadınların, kırsal yaşamın güvensizliği içerisinde yalnız sürdürdükleri mücadeleyi biraz olsun kolaylaştırmayı hedef alan bu projede, popüler mobil para gönderme servisi “m-pesa” için yürüttüğü kampanyada alıcı kadınlara eşleri tarafından gönderilen paranın yanı sıra bir şemsiye hediye ediyor. Üzerinde herhangi bir saldırı anında kendilerini nasıl koruyabileceklerini gösteren bölümler olan şemsiyenin kadınların kişisel savunma aracı olması amaçlanıyor.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Yaşam

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir