Vizesiz seyahat edebileceğiniz rengarenk Uzakdoğu!

Vizesiz seyahat edebileceğiniz rengarenk Uzakdoğu!

Yurtdışında büyük ölçekte gelişen turizm stratejilerinin ardından artık birçok ülkeye vizesiz seyahat edebiliyoruz. Bu ülkeler arasında olan Uzakdoğu ise Türk vatandaşları tarafından her geçen gün artan ilgiye neden olmaktadır. Uzakdoğu’nun bu renkli yüzünde seyahatseverler en çok Tayland, Singapur ve tropik adaları tercih ediyorlar.

Vizesiz tatil yapabileceğiniz yurtdışı ülkelerinin artması, buna karşılık yine THY başta olmak üzere birçok havayolu firmasının bu ülkelere direkt uçuş düzenlemesi sonucunda farklı bir seyahat boyutu ortaya çıkıyor. Gerek turların gerekse bireysel anlamda yapılan bu seyahatlerde en çok tercih edilen yerler ise Tayland, Singapur, Koh Samui, Pattaya ve Phuket oluyor. Küçük bir şehir devlet olan Singapur, modern dünyanın bütün güzelliklerini içinde barındıran, Asya’nın ekonomisi en güçlü ülkelerinden biri.
uzakdogutur
Pattaya, Bangkok’un yaklaşık 135 km kadar güneydoğusunda, Tayland Körfezi kıyısında yer alıyor. Koh Samui, Tayland Körfezi’nde karaya yaklaşık 15 km mesafede yer alan bir ada. Adada yaklaşık 48 bin kişi yaşamakta. Adanın başkenti Nathon. Buradan ana karaya ulaşmak için feribot iskelesi bulunuyor. Havalimanı ise adanın eğlence merkezi Chaweng ile Bangrak arasında. Adanın en güzel sahilleri de Chaweng ve Lamai Beach kıyıları.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Yurtdışı Tatil

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir