Vestel, yeni bir projeyle kamuoyunun dikkatini hayvanlara yönelik şiddete çekiyor!

Vestel, yeni bir projeyle kamuoyunun dikkatini hayvanlara yönelik şiddete çekiyor!

Türkiye’nin öncü teknoloji markası Vestel, yeni bir projeyle kamuoyunun dikkatini hayvanlara yönelik şiddete çekiyor. Sıra dışı bir dijital kurguya sahip kampanyada web ortamında robot ile insanı ayırt etmek için kullanılan güvenlik yöntemi, Captcha’dan faydalanılıyor.
“Ben Robot Değilim” isimli projee, tüketiciler Vestel sitelerine girerken karşılarına bu doğrulama yöntemi çıkıyor. İlk başta sıradan bir Capthca‘yı çözdüğünü zanneden tüketici daha sonra Captcha üzerinde karşılaştığı hayvanın aslında hayatının ne şekilde şiddet görerek son bulduğunu öğreniyor. Ve “robot değilsen böyle bir vahşete sessiz kalamazsın” mesajını veriyor. Kurguda beşi kedi beşi de köpek olmak üzere on hayvanın başına gelen gerçek olaylara da yer veriliyor.

Yönlendirilen sitede hashtag kampanyasına katılmaya davet edilen kullanıcılar dilerse Captcha yazılımını kendi sitelerine uygulayarak da kampanyaya destek verebiliyor. Amaç, hayvanların yaşam hakkının yoğun biçimde tartışıldığı şu günlerde tepkisini nasıl göstereceği konusunda zorluk çeken vicdan sahibi insanların sesinin daha gür çıkmasına aracı olmak. Bu projeye destek vermek için http://robotdegilim.com/#manifesto ziyaret edebilirsiniz.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Teknoloji

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir