Uzun süren uçak yolculuğunuzun daha iyi geçmesi için öneriler!

Uzun süren uçak yolculuğunuzun daha iyi geçmesi için öneriler!

Uzun uçak yolculukları çoğumuz için bir işkenceye dönüşebiliyor. Çünkü uzun süren uçak yolculuklarında uyku düzenimiz alt üst olabiliyor, aynı ortamda saatlerce kalmak bizi olumsuz yönde etkileyebiliyor, hatta bu durum sağlığımıza bile yansıyabiliyor. Peki uzun süren uçak yolculuklarının daha rahat geçmesi için ne yapılmalı? İşte uzun süren uçak yolculuğunuzun daha iyi geçmesi için öneriler;
* Uçakta ve uçağa binmeden hemen önce çok yağlı yiyecekler yememeye ve alkol almamaya dikkat edin. Mideniz için daha hafif şeyler tercih edin.
* Eğer imkanınız varsa uçakta arada bir ayağa kalkarak bacaklarınızı hareket ettirerek hareketsiz kalmamaya özen gösterin.
daha_rahat_ucak_yolculugu_icin_ipuclari
* Uçaktaki kapalı ortam, basınçla beraber birleşince size ve cildinize zor durumlar yaşatabilir. Bu yüzden özellikle dudaklarınızı ve cildinizi sık sık nemlendiricinizle destekleyin.
* Uçak yolculuğu, şişkinliğe ve gaz problemlerine meydan verebilir. Bu nedenle karnınızı ve ayaklarınızı sıcak tutun.
* Uyumaya çalışın, ya da kitap okuyarak zamanınızı geçirebilirsiniz.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Tatil Haberleri

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir