Uyurken zayıflamak mümkün!

Uyurken zayıflamak mümkün!

İnsanların hayatlarının oldukça dikkate değer bir kısmı uykuda geçer. Sizlere uyurken de zayıflayabileceğinizi söylesek şaşırırsınız değil mi? Ancak bu; araştırmalar sonucu kanıtlanmış ve uyurken de kilo vermeniz mümkün hale gelmiş. Peki uyurken zayıflamak için neler yapmak lazım?
* Serin odada uyumak, metabolizmayı hızlandırarak kahverengi yağ yakımına yardımcı oluyor. Kaliteli bir uyku için ideal oda sıcaklığı 14-18 derece olarak kabul ediliyor.
* Uyku kalitesini arttırmak ve böylece zayıflamaya yardımcı olmak için elbette tamamen karanlık bir ortama ihtiyacınız var. Gece lambası yanık bir şekilde uyumanız melatonin hormonu salgısını azaltacaktır ve bu nedenle geceleri hiç bir ışık kaynağı olmayacak şekilde, zifiri karanlık bir ortamda uyumalısınız.
uyurken_zayiflamak_mumkun_mu
* Yatak odanızın dekorasyonunda sarı ve kırmızı renkleri tercih etmeyin. Bunun yerine mavi gibi daha sakin renkleri kullanarak bilinç altınıza acıkma sinyalleri göndermeyin.
* Akşamları yemekten sonra yediğiniz ve içtiğiniz her şeye son verirseniz yatağa yeteri kadar aç gitmiş sayılabilirsiniz ancak vücudu zararlı maddelerden temizleyen su tüketimine kesinlikle devam etmelisiniz.
* Vanilya, muz ve yeşil çay içeren oda parfümleri veya mumlar daha çok acıkmanıza, naneli kokular ise iştahınızın kapanmasına neden oluyor.
* Yemekten sonra yapacağınız kısa bir yürüyüş ise bütün gece boyunca metabolizma hızınızı arttıracaktır ve bu nedenle uyurken dahi hormonlarınızın aktif olarak çalışmasına, bunun yanında zayıflamanıza neden olacaktır.
* Brigham Young Üniversitesi’nde yapılan araştırma, her sabah aynı saatte kalkan kadınların, her gün farklı saatlerde uyanan kadınlara göre daha zayıf olduklarını gösteriyor.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Sağlık & Güzellik

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir