Bu uygulamalar, İstanbul’da yaşayanların hayatlarını kolaylaştıracak!

Bu uygulamalar, İstanbul’da yaşayanların hayatlarını kolaylaştıracak!

Akıllı telefonlarımıza ve dolayısıyla da hayatlarımıza, her yıl sayısız yeni uygulama giriyor. Mobil uygulamalar çevrimiçi hayatımızın vazgeçilmez öğeleri oldular. Ülkemizin en kalabalık, ekonomik ve sosyokültürel açıdan ise en önemli şehri olan İstanbul’da yaşayanların hayatını kolaylaştıracak olan uygulamaları araştırdık;
İbb Ceptrafik: Anlık olarak istanbul’un trafik yoğunluğunu gösteren ve insanları en büyük problem olan trafikten kurtaran, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin çıkarttığı bu uygulama size oldukça kolaylık sağlayacak.

BiTaksi: Sadece bulunduğunuz lokasyonu işaretleyin ve taksi şoförünüzün gelip sizi almasını beklemeye koyulun. Bulunduğunuz yeri onaylatmak için taksi şoförü sizi arayıp teyit alacak. Sonrasında dilerseniz nakit, kredi kartı veya PayPal ile ödeme yapabilirsiniz. Özellikle kalabalık yerlerde taksi bulmak için yarışırken veya güvenmediğiniz bir taksiye binmekten çekindiğiniz durumlarda bu uygulama hayat kurtarıyor.

Şehir Hatları: İstanbul’da toplu taşıma araçları arasında en keyifli ulaşımı vapurlar sağlıyor şüphesiz. Bu uygulamayla beraber, vapur tarifelerini ve iptal olan seferleri canlı canlı takip edebilirsiniz.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Teknoloji

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir