Üretkenliği arttıran kokular!

Üretkenliği arttıran kokular!

Kokuların ruh haliniz üzerinde inanılmaz bir etkisi vardır. Seçilmiş kokular daha yaratıcı ve üretken bir ortam oluşturmak için ideal bir yöntemdir. İşte üretkenliği arttıran o kokular:
Tarçın: Bu baharat aslında çok uzun yıllardır uyarıcı olarak kullanılmaktadır. Tarçın uyanıklılık hissini artırarak odağı yoğunlaştırmaya yardımcı olabilir.
üretken_kokular_1
Nane: Sadece ağzınıza bir naneli sakız koymanız bile beyninizi uyarmak için yeterli olabilir. Nane kokusu özellikle beyin fırtınası yapılacağı zamanlarda çok etkili olduğu bilinmektedir.
üretken_kokular_2
Limon: Limon kokusu algılandığında zihni harekete geçiren bir etkisi vardır. Ancak çok fazla limon kokusu sizi olumsuz etkileyebilir. Bunun için miktarı test edilerek bulmanız gerekir.
üretken_kokular_3
Portakal: Limona benzer bir etkisi bulunmaktadır. Bu koku keskin ve tazedir. Genellikle portakalın keskin kokusunu farklı alternatiflerle birlikte kullanmakta fayda var. Örneğin mum içine karıştırabilir veya tarçın yağıyla kombine edebilirsiniz.
üretken_kokular_4
Biberiye: Yapılan araştırmalara göre, biberiye yağı gergin durumlarda, insanların daha hızlı ve daha sağlıklı düşünmelerini ve karar vermelerini sağlıyor. Ayrıca biberiye kokusundan sonra insanların daha hızlı bir şekilde test çözdükleri de ortaya çıkmıştır.
üretken_kokular_5

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Doğal Yaşam

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir