Urania Organizasyon kurucusu Melike Demirci, hayalleri gerçeğe dönüştürüyor!

Urania Organizasyon kurucusu Melike Demirci, hayalleri gerçeğe dönüştürüyor!

Kendisine sürpriz yapıldığında; sevinmeyecek, mutlu olmayacak insan yoktur. Sevdiklerinize görkemli bir teknede hazırlayacağınız sürpriz, onları oldukça mutlu edecektir. Urania organizasyon, düşlediğiniz ve hayal ettiğiniz tüm özel günlerinizde yaratıcı fikirlerinin yanı sıra kendine has sıcaklığı ve samimiyeti, kendine özgün çalışma prensibi ile koşulsuz hizmet vermekte. Urania Organizasyon kurucusu Melike Demirci ile keyifli bir sohbet gerçekleştirdik, merak ettiklerimizi sorduk;

Melike hanım bize zaman ayırdığınız için teşekkür ediyoruz. Urania tekne turu için sizi hareketlendiren ne oldu? Nasıl çıktınız bu yola?
Öncelikle tabi ki hizmet verdiğim sektörde insan ilişkileri benim için çok önemli. İşimi samimiyetle, güvenle ve severek yapmam bu sektöre adım atmamın nedenlerinden. İşin ticari kısmından ziyade beni Melike Demirci olarak tanıyan sektörde , organizasyonlarımda beni mutluluk dağıtan biri olarak tanımlıyorlar. Bu da beni oldukça mutlu ediyor ve motivasyonumu da yükseltiyor .
Ne tür organizasyonlar yapıyorsunuz? Yaptığınız organizasyon çeşitliliği hakkında bilgi sahibi olabilir miyiz?
İstanbul boğazında VİP Yat kiralama ve yoğunluk olarak evlilik teklifi ve yıldönümü, doğum günü vs… Kişilerin özel günlerinin sürpriz koçluğu olarak da tanımlayabilirim hizmetlerimizi. Organizasyon program akışını bana ulaşan misafirlerimin de fikirlerini alıp istek ve taleplerine göre tasarlıyorum. Bireysel organizasyonların dışında günlük yat kiralama, yüzme turları , sabah kahvaltıları da bulunuyor hizmetlerimizin arasında. Aile huzurunun bulunduğu ev sıcaklığı yatımda samimi bir karşılama sunuyorum.

Sürpriz evlilik teklifleri de organize ediyorsunuz… Nasıl seçenekler var?
Sürpriz evlilik seçenekleri olarak düşündüğümüzde organizasyon talebinde bulunan misafirlerimin öncelikle fikirlerini alıyorum. Konsept hakkında programları hangi detaysa ona göre sunum yapıyorum. Örnek vermek gerekirse; misafirimiz sevgilisine sürpriz yapmak istiyor. Sevgilisine sadece akşam yemeği olarak dışarı çıkaracağını söylüyor. Ben de yatın önünden geçerken tanımıyormuşum gibi yollarını çevirip çiftlere özel boğaz turu etkinliğimiz olduğunu belirterek yatımıza davet ediyorum. Program akışımız sonrasında devam ediyor.
Organizasyon büyük ve kapsamlı bir süreç. Peki siz bu yolda kendinizi nasıl geliştiriyor ve yeniliyorsunuz ?
Aslına bakarsanız misafirlerimin organizasyon taleplerinde bana sunulan farklı istekleri oluyor. Bazen tüyolar alıp uygulayabiliyorum. Bazen de program akışım tamamıyla doğaçlama oluyor. Günümüzün internet ağından ve yabancı sitelerden de örnekler aldıklarım oluyor.

Size nasıl taleplerle geliniyor, siz neler sunuyorsunuz? Sunduğunuz en özel hizmetiniz nedir?
İnsanın hayal gücünün sınırı yok. Fakat bunu işleve sokmak zor. Örnek verirsek bir misafirim yatın önüne uçak indirmek istedi. Ama ne yazık ki bu mümkün değil. Açıkçası yapmış olduğum organizasyon sonrası misafirimin mutlu ve beklentilerinden hiç ummadığı kadar farklı geçtiğini söyleyip memnun kalması benim için en özel hizmet oluyor.
Sınırları nasıl zorluyorsunuz. En ilginç ne olabilir sorusunun yanıtı sizde nasıl oluyor?
Organizasyon için oldukça ilginç ve zorlayıcı hayal gücüne sahip misafirlerim oldu fakat bunu yapabilmek için şartlar ve koşullar olması gerekiyor. İnsanların hayallerine bazen akıl sır erdiremiyorum. Genelde helikopter ve uçak konseptleri isteniyor. Ancak iniş için yer ve mekan çok önemli ve izin alınması gereken yerler oluyor bildiğiniz üzere.

Kendi teknelerinizden söz eder misiniz biraz? Ne gibi özellikleri var?
Yatlarımız, sağlık sigortası kapsamındadır. Rahatlık konusunda ise ev ortamı huzurunda ihtiyacınız her şey bulunuyor. Misafirlerimizin istedikleri bulunmadığı taktirde de dışarıdan temin edebiliyoruz.
Turizmde yaşanan krizler ve sorunlar sizi de etkiliyor mu?
Tabi ki etkilendik. Talepler ve arz konusunda ticari anlamda hem maddi hem manevi konuda zorluklar yaşandı fakat sabrımız ile sükunetimizi koruduk. Ve zamanla da her şey yoluna girdi.
Hazırlık süreciniz ne kadar sürüyor, ne kadar önce sizi aramalıyız?
Bireysel organizasyonlarımızda 2 kişiden 15 kişiye kadar çıkabilen bir ekiple 2 saat hazırlık sürecimiz oluyor. Ancak düğün ve nişan gibi organizasyonlarda süreç 1 haftayı bulabiliyor.

Peki organizasyon firmanıza ulaşmak isteyenler size ne şekilde ulaşacaklar ?
Misafirlerim bana web sayfalarımız olan www.uraniatekneturu.com ve www.istanbulevlenmeteklifi.com adreslerinin yanı sıra sosyal medyadan da ulaşabilir.
Piyasada bu kadar organizasyon firması varken insanlar neden sizi tercih etmeli?
Öncelikle işimi severek yapıyorum. Haliyle bu da işime yansıyor. Sevgi, güven ve saygı çerçevesinde devam ediyorum. Yaptığı işi seven biri de o kadar işinde samimi olur. Bu da iş başarısına yansır.
Keyifli bir sohbet oldu. Bize zaman ayırdığınız için çok teşekkür ederiz. Son olarak söylemek istediğiniz bir şey var mı?
Ben de sizlere teşekkür ederim. Bu sohbetimizle en samimi duygularımı dile getirdim. Hayatımızın en tatlı anlarını benimle paylaşan misafirlerime buradan da teşekkür etmek isterim…

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Turizm Haberleri

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir