Üniversite alımlarında büyük değişiklik!

Üniversite alımlarında büyük değişiklik!

Bu yıl milyonlarca kişinin gireceği YGS ve LYS sınavı için hazırlıklar tam gaz sürüyor. Milli Eğitim Bakanlığı bu yıl kimse açıkta kalmasın diye büyük bir adım attı. Üniversite tavan puanlarının bir hayli düşeceğini ve herkesin bir bölüme yerleşeceğini açıkladı. Öğrencilerin merakla beklediği sınavdan sonra artık açıkta kimse kalmayacak. MEB‘in yaptığı bu değişiklik sayesinde açıkta kalma derdi yok. Herkes bir bölüme yerleşecek. üniçift
Puanların düşmesi özellikle öğretmenleri kızdırırken öğrencileri de çok sevindirdi. Bu karar sayesinde güzel bir üniversiteye gidip iyi bir eğitim alabilecekler. Martta yapılacak YGS sınav sorularının da geçen yıla nazaran daha kolay olacağı konuşuluyor. Tabii ki YGS ile iş bitmiyor. Haziran da olacak olan LYS sınavı için de hazırlık gerekiyor. Bu yıl herkes açıkta kalmayacağını bilerek sınava girecek. Bu öğrencileri daha rahatlatır mı yoksa daha çok çalıştırır mı bilemeyeceğiz.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Yaşam

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir