”Umudunu kaybetme” sözünün en güzel örneği!

”Umudunu kaybetme” sözünün en güzel örneği!

Bazen üst üste sıkıntılar gelebilir. Bu yaşadığımız sıkıntılarla kendimizi güçsüz ve bir o kadar da çaresiz hissederiz. Ancak şimdi haberimizdeki yazı gerçek bir hikayeden alınmış olup bize ders verir nitelikte. Avustralyalı Nick Vujicic‘in doğuştan kolları ve bacakları yok. Elbetteki bu durum Nick’in psikolojisini ve duygusunu alt üst etmiş.
umudunu_kaybetme_sozunun_en_iyi_ornegi
Zaman zaman intihara bile kalkışmış. Fakat herkesin hayatında bir takım problemler ve acılar olduğunu anladığında yaşamıyla ve kendisiyle barışmış. Devamında ise bir başarı öyküsü gelmiş. Üniversiteyi bitirdikten sonra bir motivasyon konuşmacısı olan genç adam, hayatın herşeye rağmen yaşamaya değer olduğunu herkese anlatmaya başlamış.
umudunu_kaybetme_sozune_en_guzel_ornek
Bugüne kadar 60 ülkede seminerler veren Nick’in yayınlanmış kitapları ve DVD’leri de bulunuyor. Nick bir süre sonra bir seminerde hayatının aşkı olan Amerikalı Kanae Miyahara ile tanışmış. İlk görüşte birbirlerine aşık olan bu güzel çift şuan evli ve ikinci çocuklarını bekliyor. Her türlü zorluğun üstesinden gelinebileceğinin yaşayan bir örneği olan Nick’in hikayesi, umarız ki herkes için bir örnek oluşturur.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Yaşam

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir