Uluslararası ilginç sınır kapıları!

Uluslararası ilginç sınır kapıları!

Tarihten bu güne genellikle güncel olaylar sonucunda, ulusal sınırları değiştirmek yani oluşturulan sınır kapılarını tekrar izole etmek ne kadar kolay görmekteyiz. Bu sınır kapılarına baktığınızda aslında ülkelerin birbiri arasında ne kadar sıkı ilişkiler içerisinde veya düşman olduklarını görebilirsiniz.

Sınırlar genellikle ülkelerin ilişkileri hakkında keskin bilgiler vermektedir. Dost ülkelerin arasındaki sınır geçişleri, özellikle Avrupa Birliği Schengen bölgesinde neredeyse varolmayan bir tarzda olduğu bilinmektedir. Sadece sıradan çizgiler veya trafik işaretleriyle sıradan bir transit geçiş bölgesinden farksızdır.

Tabi bir de ülkelerin sınırlarını belirleyen doğal sınırları da yok sayamayız. Bunlar genellikle askeri ya da polis korumasından uzak, nehirlerle birbirinden ayrılmış ülkelerde görülebilir.  Fakat düşman ülkelerde durum pekte böyle olduğu söylenemez. Yoğun bir askeri güvenlik arkasında hendekler kazılmış ve sınır boyunca döşeli mayınlar…

Dünyada ülkeleri birbirinden ayıran ve bu ülkelerin topraklarını çevreleyen uluslararası ilginç sınır kapılarını görebilirsiniz.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Turizm Haberleri

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir