Uluslararası Antalya Kum Heykel Festivali’ni ziyaret ettiniz mi?

Uluslararası Antalya Kum Heykel Festivali’ni ziyaret ettiniz mi?

Antalya’da ”Dünyanın 7 Harikası ve Mitoloji” temasıyla bu yıl 9’uncusu düzenlenen Uluslararası Kum Heykel Festivali‘nde devasa boyutlarda yüzlerce kum heykel sergileniyor. Bu yıl 9 farklı ülkeden 22 heykeltıraşın katıldığı festival; alan genişliği, katılan sanatçı sayısı ve kullanılan kum miktarı gibi özellikleriyle dünyanın en büyük kum heykel etkinlikleri içinde bulunuyor. Festivalde mitolojik olay ve kahramanların yanı sıra Babil’in Asma Bahçeleri, Halikarnas Mozolesi, Artemis Tapınağı’nın da aralarında bulunduğu antik dünyanın yedi harikasının kumdan heykelleri de bulunuyor.
antalya_kum_heykel_festivali
Global Design Art Works tarafından düzenlenen festivalde en çok ilgiyi ise 20/1 boyutunda ölçeklendirilen yaklaşık 7 metre yüksekliğindeki Keops Piramidi ve Sfenks görüyor. Antalya’nın dünyaca ünlü Lara Sahil Bandında 10 bin metrekare alanda, yaklaşık 10 bin ton nehir kumu kullanılarak, oluşturulan muhteşem eserler, her gün 10.00-23.00 saatleri arasında ziyaret edilebilir.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Turizm Haberleri

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir