Ülkemizin en ünlü caddeleri!

Ülkemizin en ünlü caddeleri!

Kim bilir bu caddeler ne kadar çok şeye şahit olmuşlardır. Kalacak yeri olmayan kimsesizlerin derdine, evlenme teklifi eden gençlerin heyecanına, alışveriş çılgınına dönen kadınların o mutlu anlarına tanıklık eden şu meşhur caddeler. Türkiye’de bulunan ve birçok ana tanıklık eden, özel anılarını saklayan en ünlü caddelerinde bir yolculuğa çıkmaya ne dersiniz?
Bağdat Caddesi(İstanbul)
İstanbul’da Anadolu yakasında bulunan en gözde ve en kalabalık caddelerinden birisidir. Gündüzleri gençlerin uğrak yeri olan Bağdat Caddesi eğlencenin merkezi haline gelmiştir. Sahil yoluna ve Minibüs caddesine, bu cadde aracılığı ile çok çabuk ulaşılmaktadır. Cadde ismini ise IV. Murat’ın Bağdat Seferi’nden zaferle dönmesinden sonra almıştır.
İstiklal Caddesi (İstanbul)
Nevizade ve Asmalımescit sokaklarının bağlandığı İstiklal Caddesi’nde eğlenceli ve keyifli çok güzel dakikalar geçirebilirsiniz. Kültürün tüm kollarını kolaylıkla bulabileceğiniz bir cadde olan İstiklal’de İstanbul’un en güzel apartmanlarını görebilirsiniz. Yapı gereği oldukça büyük olan İstiklal Caddesi’nde Çiçek Pasajı, Galatasaray Lisesi, Galata Mevlevihanesi, Galatasaray Hamamı gibi Türkiye’nin önemli tarihi yerleri bulunmaktadır.
Filistin Caddesi (Ankara)
Lüks mekânlarla dolu olan caddeye son zamanlarda oldukça ilgi gösteriliyor. İstanbul’un önemli ve popüler mekânları Ankara’daki şubelerini açarken bu caddede olmasına özen gösteriyorlar. Örnek verecek olursak; Kitchenette, Kuki’s, Trilye, Tribeca, Gar Lokantası gibi mekânlar İstanbul’un bir kolu olarak burada bulunmaktadır. Dış görünüşü açısından Bağdat Caddesi’ne ve Nişantaşı’na benzerliği konuşulmaktadır.
Kıbrıs Şehitleri Caddesi(İzmir)
Kordon’a kadar uzanan bu meşhur caddesinde ihtiyacınız olan her dükkânı bulabilirsiniz. Cadde boyunca dershanelerin olması ortama renk ve hareket getirmektedir. Gündüzleri öğrencilerle, akşamları da bar ve kafelere gelen müşterilerle dolup taşmaktadır.Bu caddede alışveriş merkezlerinden, kitapçılara ve daha birçok mağazaya rastlayabilirsiniz. Ayrıca cadde üzerinde bulunan ressamlar ve müzisyenler ile de ünlü bir caddedir.
Maçka Caddesi(İstanbul)
Maçka Caddesi, İstanbul’un gözde semtlerinden olan Beşiktaş’tan Nişantaşı’na çıkışta dik bir Arnavut kaldırımınin en büyük kısmını oluşturur. Maçka Parkı ve İTÜ Maçka Kampüsü’ne doğru çıkan bu cadde kenarlarında bulunan lüks mağazaları ile zihinlere kazınmıştır. Maçka Caddesi sosyetenin uğrak noktasıdır diyebiliriz. Maçka Caddesi üzerinde bulunan Maçka Parkı’nda piknik yapabilir veya kısa yürüyüşler gerçekleştirebilirsiniz.
Fatih Sultan Mehmet Caddesi (Bursa)
Bursa’yı diğer, illerden farklı kılan özellik tekstil ve otomotiv şirketlerinin burada bulunuyor olması. Nilüfer’deki en büyük cadde unvanını alan Fatih Sultan Mehmet Caddesi, FSM caddesi olarak ta bilinmektedir. Çok sayıda kafe ve restoranlar, marka mekânlar, mağazalar bu büyük cadde üzerinde yer alıyor bu yüzden caddeye küçük Bursa adını verebiliriz. Bu cadde sabah saatlerinden itibaren 7’den70’e birçok kişiyi ağırlamaktadır.
Atatürk Caddesi(İzmir)
Atatürk Caddesi ve Kordonboyu İzmir’in en önemli sayılacak mekânlarındandır. Atatürk Caddesi’nin en önemli özelliği ise günün her saati eğlencenin doruklarda yaşanmasıdır. Bu cadde günün her saati kalabalık olduğundan, buraya geldiğinizde canınız hiç sıkılmaz. Özellikle bisiklet kiralayıp sahilde hem spor yapıp hem eğlenmeniz mümkündür.
Tunalı Hilmi Caddesi(Ankara)
Ankara’nın en bilindik ve en eski caddelerinden olan Tunalı Hilmi Caddesi, Çankaya ilçesine bağlı Kavaklıdere semtinde bulunan bu cadde çok sayıda mağaza ve butiğe ev sahipliği yapmaktadır. Cadde de bulunan kafeler ve restoranlara en çok Ankaralı gençler akın etmektedir. Ankara’nın simgelerinden biri olan Kuğulu Park’ı da içine alan bu güzel caddede aradığınız her şeyi bulabilirsiniz.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Yurtiçi Tatil

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir