Ülkemizde en lezzetli çikolatalar nerelerde yenir?

Ülkemizde en lezzetli çikolatalar nerelerde yenir?

Dünya üzerinde birçok muhteşem şey var ama çikolata dendi mi akan sular durur. Peki çikolatayla harikalar yaratan ustaların muhteşem çikolata dükkanlarını keşfetmeye ne dersiniz? İşte ülkemizde en lezzetli çikolataları tadabileceğiniz yerler;
Rumeli Çikolatacısı: Türkiye’nin birçok yerinde şubesi bulunan Rumeli Çikolatacısı, Rumeli ve Osmanlı dokularıyla beslenen ambiyansı sayesinde kozmopolit bir ruha sahip. Bademli, krokanlı, antep fıstıklı, kahveli, frambuazlı, böğürtlenli, hindistan cevizli ve daha birçok çeşitli bir çikolata cenneti burası. Tiramisulu, bademli, fıstıklı, frambuazlı hatta ayvalı çikolatalar, renk renk drajeler ve ufacık bir çikolata fabrikası. Gerçek aroma ve yoğun tatlar Rumeli Çikolatacısı’nın en iyi çikolatacılarından olmasında en etkili sebep herhalde!
ulkemizde_en_lezzetli_cikolata_nerelerde_yenir
J’Adore Chocolatier: İstanbul’da Çikolata tutkunu olup kendini bir masalın içerisinde bulmak isteyenler için doğru adreslerden biri J’adore Chocolatier. Mönüsünde meyveli çikolatalı kupları, çilek, fındık ya da Baileys gibi çeşit çeşit aromalı sıcak çikolataları, dilim pastaları, renkli renkli ambalaj ve şekillerde kalıp çikolataları var. Paris’i ayaklarınıza getiren bu dükkânda mutluluk hormonu patlaması yaşayabilirsiniz.
ulkemizde_en_lezzetli_cikolata_nerelerde_yenir_2
Beyoğlu Çikolatacısı: Meşhur Beyoğlu Çikolatacısını bilmeyen var mı? Bildiğimiz fındıklı tablet çikolataların yanı sıra, paketli ürünler, madlen ve draje çikolataların da satıldığı bu dükkan, 1950’lerden bu yana ağzımızı tatlandırıyor.
ulkemizde_en_lezzetli_cikolata_nerelerde_yenir_3

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Gastronomi

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir