Ülkemizde bulunan ters evler!

Ülkemizde bulunan ters evler!

Dünyanın birçok ülkesinde ters ev görünümündeki yapılar turistik ilgi ya da eğlence sebebiyle inşaa ediliyor. Bu tasarımlar, hem görüntüleriyle hem de kullanım yapıları ile ilgi çekici bir durum oluşturuyor. Biz de ülkemizde bulunan bu yapıları araştırdık;
Antalya: Türkiye’nin baş döndüren ilk ters evi ve aynı zamanda da dünyanın 13. ters evi Antalya’da bulunuyor. Muratpaşa’nın Güzeloba Mahallesi’nde 85 metrekareye inşa edilen ters ev, iç ve dış görüntüsü ile dikkat çekiyor. Kaan Karahan, Görkem Cantürk ve Tanya Makorava adlı üç girişimcinin ortak projesiyle hayata geçirilen evde, perdeler, mutfak mobilyaları, tuvalet, yatak odası ve dolaplar ile oturma grupları, çamaşır makinesi gibi aklınıza gelebilecek bütün eşyalar tavanda bulunuyor.

Ankara: Ankara Kent Park’ta da bulunan ters evde, çocuk oyun odası, genç çiftlerin oturma odası ve mutfak gibi farklı alanlar bulunuyor. Tıpkı Antalya’daki gibi dekorasyon anlamında sürekli kendini yenileyen Tepetaklak Ev ziyaretçilerine eşsiz fotoğraflar çekme imkanı sağlıyor.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Yurtiçi Tatil

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir