Ülkelerden İlginç Bilgiler

Ülkelerden İlginç Bilgiler

İnsanlarından,yollarına kadar bilmeniz gereken ilginç bilgileri sizler için seçtik.
1) Zaman dilimine en çok şahitlik etmiş toprağı barındıran ülke Fransa‘dır.
Bunlar yanı sıra ABD ve Rusya‘da en çok zaman diliminde toprağı bulunan ülkeler arasındadır.
2) Küresel ısınmanında etkisiyle suların altında kalması olası ülke Maldivler‘dir.Deniz seviyesinden 1.8 metre yüksekliğe sahip olan eşsiz güzellik alçak seviyesinden dolayı halkını endişelendiriyor.
3) Nüfüsunun ortalaması alındığında %95’inin aşırı kilolu olması Nauru‘yu en şişman nüfuslu ülke yapıyor.Bunun sebebi olarak fast food gıdalarının ülkenin yiyecek kültürünü işgal etmesi gösteriliyor.
4) Adalarında nüfusunun yarısı kadar koyun barındıran Falkland Adaları.Adanın geçim metasının yün olduğunu tahmin edersiniz.
5) En eski egemen devletlerden biri olan Mısır‘dır.M.Ö 3100 yılında egemenliği ile dünya üzerinde ki ilkler de gösterilebilir.
6) Göller cenneti olarakta adlandırabiliriz Kanada‘yı.Dünya coğrafyası üzerinde bululanan göllerin %60’lık kısmından fazlası Kanada ülke sınırları içindedir.
7) Suya hasret ülke Suudi Arabistan.İçme suyunu bile yer altı kaynaklardan temin eden ülkede akar su bulmak imkansızdır.
8) Nüfusunun yarısını ergen gençlerin oluşturduğu Nijerya dünyanın en genç nüfuslu ülkesidir.
9) Etnik çeşitlilik bakımından dünyanın en zengin ülkesi Hindistan‘dır.Her kategoride insana rastlamak mümkündür.
10) Resmi dili ingilizce olsa bile nüfusunun %1 lik bir kısmının ingilizce konuştuğu Papua Yeni Gine‘de 820’yi aşkın dilin konuşulduğu bilinmekte.Dünya üzerinde en çok dilin konuşulduğu ülke olarak bilinmekte.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Turizm Haberleri

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir