Ucuz uçak bileti bulmak için ne kadar erken davranmalısınız?

Ucuz uçak bileti bulmak için ne kadar erken davranmalısınız?

Erken davranarak en ucuz uçak biletini kaç gün önceden alabilirsiniz? Özellikle iç hat uçuşlarında uçuşunuzdan 54 gün önce istediğiniz o ucuz bilete sahip olabilirsiniz. Ayrıca hava yolunun kendi asıl rezervasyon penceresinden rezervasyon yaparsanız 112 gün ile 21 gün arası bir süre içerisinde de biletlere en ucuz haliyle sahip olabilirsiniz.
ucuz_bilet_1
Geçtiğimiz yıl CheapAir ekibi 3 milyondan fazla hava yolu uçuşunu inceleyerek tüm yolcuların inandıkları”En ucuz bilet son dakika alınır” düşüncesinin aslında yanlış olduğunu bulmuşlar. CheapAir ekibi kendi bloglarında her şeyi şöyle açıklıyor: ”Eğer 3 milyonluk bir veriye bakarsanız tüm haritada hangi zamanların uçak bileti almak için uygun olduğunu anlarsınız. 13.000’lik bir veriden satın almak için en iyi gün 54 gün önce olarak belirlendi, ama aynı zamanda 53, 52, 45 veya 60 gün öncesi de uçak bileti almak için iyi vakitler. Aslında uçuş ilk satışa çıktığı anda bileti almak gerçekten en iyi günü bazı uçuşlar için ama çok ama çok küçük bir ihtimalle gerçekten en son dakika o bileti almakta avantajlı olabiliyor.”

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Tatil Haberleri

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir