Uçan kütüphane’nin ikinci adresi İstanbul!

Uçan kütüphane’nin ikinci adresi İstanbul!

“Uçan Kütüphane” bir Goethe-Institut projesi olup Federal Almanya Dış İşleri Bakanlığı tarafından desteklenmekte ve yerelde “Her Yerde Sanat Derneği” ile uluslararası gönüllüler tarafından hayata geçirilmektedir. İlk olarak Mardin’de açılan ‘Uçan Kütüphane’ (Konteyner Kütüphane) ikinci olarak 26 Aralık Pazartesi günü 14:00-16:00 saatleri arasında yapılacak açılışın ardından İstanbul- Sultanbeyli’de faaliyete geçecek.
Alman Kültür Merkezi’nin (Goethe-Institut İstanbul), bölge ülkelerdeki diğer enstitülerin ve yerel partnerlerin uzmanlığıyla geliştirilen ve uygulanan “Uçan Kütüphane” projesi; Suriyeli ve Türkiyeli çocuklara kitaplar, el işleri, sanat, sirk etkinlikleri, filmler, oyunlar, eğitim aktiviteleri taşıyor.
“Uçan Kütüphane”de çocuklar Arapça ve Türkçe yaratıcı okuma etkinliklerine,resim atölyelerine, el sanatları ve tiyatro sınıflarına, haftalık eğitimsel film gösterimlerine katılıyor. Her şehirde yüzlerce çocuk ve gence, uzman eğitmenler ve gönüllüler tarafından haftada 5 gün boyunca hizmet sunuluyor. Kütüphanede jonglörlük ve akrobasi eğitimleriyle keyifli ve kaliteli zaman geçiren çocuklar, zaman zaman bir palyaço olarak eğleniyorlar.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Yaşam

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir