Uçaklarda cep telefonu kullanımı neden yasak?

Uçaklarda cep telefonu kullanımı neden yasak?

Uçaklarda cep telefonumuzu ya kapatırız ya da uçak moduna alırız. Bunun sebebi uçaktaki sistemlerin cep telefonu sinyallerinden etkilenmesi. İşte uçaklarla ilgili merak edilen diğer sorular:
1)Laptop, CD veya kasetçalarımı ne zaman kullanabilirim? Uçuş emniyeti için kalkışta, inişte ve kemer ikaz ışıkları yanarken, kasetçalar, elektronik oyunlar, laptop, cd, radyo ve televizyon alıcıları, taşınabilir video aletleri, DVD, VCD ve benzeri batarya ile çalışan elektronik ve elektrikli aletler kullanılamaz.
2)Uçağın en emniyetli yeri neresi? Kazalar çok farklı meydana gelebilir. Bu nedenle uçağın ön tarafı, kanatlar veya kuyruk bölümünün ne kadar emniyetli olduğu istatistiklere göre farklı sonuçlar vermektedir. Ancak bir kazada önemli olan kişinin panik olmaması ve kaza yerini hızlı bir şekilde terk etmesi.
uçak_1
3)Pervaneli uçaklar emniyetli mi? Emniyet açısından hiçbir sorun taşımayan pervaneli uçakların tek dezavantajı jet uçaklarına oranla daha yavaş olması.
4)Uçaklarda neden iki pilot var? Havacılık kuralları gereği 5 bin 700 kilogram üzerindeki her türlü hava aracı iki pilot tarafından uçuruluyor. Teknolojik gelişmelere rağmen iki pilotun amacı uçuş emniyetini yükselterek hataların önüne geçebilmek.
uçak_2

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Tatil Haberleri

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir